Máš za úkol najít hvězdu na Instagramu, ale nevíš jak na to? Prozradím ti 7 možností, jak najít infuencery pro tvou marketingovou kampaň. Jsou to mé odzkoušené TIPY, které využívám ve své praxi téměř každý den.

Anebo rovnou KLIKNI a vyber si jeden z aktuálně vypsaných kurzů na NAUČMESE.CZ

1) Blogerské žebříčky a magazíny

Pokud hledáš influencery doplněné třeba i vlastním blogem, můžeš kouknout na stránku blogerky.cz nebo třeba ceskeblogy.cz.

Blog BLOGGERSRE se věnuje hlavně influencerům a spolupracím s nimi. Na jejich Instagramu sice nenajdeme žádný originální vlastní materiál, zato početné reposty mohou posloužit jako skvělá inspirace a zdroje. Na blogu má tato blogerská platforma spoustu rozhovorů, díky kterým je možné hvězdy Instagramu poznat zase o kus blíž.

Nášup jídla můžeš najít třeba na foodblogroku.cz.

2) Facebookové skupiny

Marketingových skupin je na Facebooku celá řada. Nejen, že můžeš načerpat nové tipy na influencery, ale zároveň se k tobě dostanu skvělé tipy napříč celým světem sociálních sítích.

Staň se členem ještě dnes:

  1. holkyzmarketingu – POUZE PRO HOLKY
  2. staráme se o marketing (a sociálno)
  3. Marketeri, copywriteri, SEO, optimalizátori
  4. Marketing na Instagramu
  5. Online marketing – výměna zkušeností, diskuse, trendy
  6. Kluci z marketingu
  7. Influenceři a další značky 

TIP! Než napíšeš dotaz, že hledáš influencera, použij lupu v levém sloupci “hledat v této skupině”.

Podobných dotazů padlo před tebou nespočet. V historii objevíš vlákna zkušeností a doporučení na konkorétní lidi. Má to obrovskou výhodu – můžeš si zjistit reference.

 

 

3) České hashtagy

Pokud chceš objevit nového, reklamou nezkaženého influencera a nevadí ti delší cesta, tak zkus hashtagy. Zadej relevantní hashtag, který je spojený s komunitou a okruhem fanoušků, které hledáš a už stačí jen prohlížet.

Osobně se zaměřuji na pěkné fotky, které mají velký počet “likes”. Někdy se opravdu dopátrám krásného profilu.

Je to spíše jedna z alternativních a doplňujících cest, kterou se můžeš vydat. 

TIP: Jak zjistit engagement influencera?

Vyzkoušej tool IGBlade.com, díky kterému zjistíš kolik % z uživatelových followerů je aktivních a reaguje na jeho příspěvky (engagement). A jak by měl vypadat ukázkový případ? Influencer do 10k sledujících by měl ukázat nad 5 %, influencer s více jak 10k sledujících by měl mít minimálně 3 %. Z mého pohledu ukazatel engagementu je jen vedlejší pomocník při rozhodování o navazování spolupráce.

 

4) Instastories

Nesleduješ Instastories influencerů? Chyba! Často chodí na společné blogerské akce a označují se navzájem.

Pokud zrovna nemáš čas si profil projít nebo zapsat, ulož si screenshoty profilů a později se k nim vrať.

 

5) Sleduj koho sleduje influencer

Influenceři se velmi často sledují navzájem, komentují si fotky a reagují na sebe. Toho já využívám a mnohokrát jsem narazila na velmi zajímavé profily, které dopadly krásnou spoluprací.

6) Tooly a agentury

Mám ráda celý proces influencer marketingu od hledání až po realizaci, vyhodnocování, udržování a pečování o vztah. Pokud bych na to neměla potřebný čas nebo energii, využiju třeba platformu Lafluence.

Nedám dopustit na spolupráce, které jsou postavené na osobních vztazích, a proto upřednostňuji práci “po staru” bez toolů na vyhledávání.

 

7) Tvoř si vlastní seznamy relevantních influencerů

Je to jednoduché, vytvoř si tabulku a každého zajímavého influencera si zapiš + přidej odkaz. Do budoucna ti určitě skvěle poslouží.

BONUS: Pokud se rozhodneš přijít na jeden z mých kurzů o influencer marketingu, nasdílím ti už vytvořený seznam, se kterým aktivně dlouhodobě pracuji.

Co řekla Katka o mém školení pro skupinu #holkyzmarketingu? „S Květkou jsem zažila velice příjemný večer při její přednášce, která byla na téma Influencer marketing. Přednáška byla pikantní a pro mě jako začátečníka, velice obohacující. Květka je velice milá, veselá a autentická. Během přednášky jsem se ani trochu nenudila, už jen proto, že jsem se stále ptala na nějaké otázky, které mi byly s úsměvem odpovězeny. Květka sdílela své zkušenosti, kterých tedy má opravdu na rozdávání. Díky této přednášce jsem zase o krok dál a věřím, že tyto kroky budou pomáhat i mým klientům.“

Závěr

Influencer marketing není jen o zjištění si adresy, poslání balíčku a radost z velkého engagementu. Je to zdlouhavý proces, který při správné a efektivní strategii nese ovoce. Hledání influencerské hvězdy může být jako ještě nenalezená jehla v kupce sena, a proto je potřeba to nevzdat hned na začátku, tak jako se vším 🙂 

Přeji spoustu pěkných spoluprací!


Číst dál: Rozhovor s influencery: jak na úspěšný influencer marketing

Líbil se článek?

Průměrné skóre / 5. Počet hlasů:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial